— This evening around 7:40 I was able to get away and go to the grocery store! Pretty sad, when I’m excited about going to Wal-Mart. Nothing out of the ordinary, just a normal trip for groceries. I went through the self-check out, as I always do. I rang up my 50 items or so and paid. Then, as I got ready to pull my buggy away, I realized I didn’t ring up the items in the top part of the cart. Since there was a line waiting behind me, I wasn’t able to just ring up the items. I had to get back at the end of a long line and ring up the 2 loaves of bread, hot dog buns, grapes, bananas, and pickles! All at the cost of $12.76!
    — Today Alex and I were watching TV and this commercial came on:

    He wanted to know how you can fly with oatmeal.
    — Did you know Alex loves to eat hot dog buns plain? He can put down half a pack of buns in one sitting! The boy loves bread, much like his great grandfather. 🙂